CO-WASHING

CO ZNAMENÁ CO-WASHING ( ŠAMPÓN A KONDICIONÉR V JEDNOM) A JE VHODNÉ PRO MŮJ TYP VLASŮ?

Vše začíná a končí u hydratace…

I když víme, že hydratace hraje zásadní roli ve všech aspektech, co se týče vlasů – nejvíce důležitá  pro jejich zdraví je u vysoce porézních, zvlněných a kudrnatých vlasů. Pokud se vaše lokny v poslední době cítí trochu vyprahlé, výměna normálního šamponu a kondicionéru za co-washing pozvedne vaší běžnou rutinu v péči o vlasy na další úroveň. Co-washing, také známý jako mytí šampónem a kondicionérem v jednom, je poměrně přímočará vlasová rutina, která zahrnuje použití kondicionéru nebo čisticí kúry namísto tradičního mytí s WASH a RINSE. Nicméně se skýtá ještě mnoho otázek o regulaci mazu na pokožce hlavy – úplně smýt, nebo z části nechat?

Co-Washing v souvislosti docílení rovnováhy při produkci kožního mazu

Některé myšlenkové směry se podobně jako u mytí obličeje domnívají, že použitím kondicionéru místo šamponu umožníte přírodním olejům zůstat na pokožce hlavy, což způsobí menší produkci oleje nebo mazu. To dává smysl, že? Na druhou stranu však někteří dermatologové tvrdí, že množství mazu, které produkujeme, je dáno geneticky a nelze jej ovlivnit použitím produktu. Přestože na tuto otázku nelze s přesnou správností odpovědět, navrhujeme vyzkoušet různé rutiny, abyste zjistili, co právě vám a vašemu typu vlasů nejlépe vyhovuje.

Když si myjete vlasy

Při mytí vlasů je nejlepší zvolit šampón bez sulfátů. Sulfáty jsou běžně používány v čisticích prostředcích. Vytváří super pěnu, kterou všichni tak milujeme. Problémem sulfátů v péči o vlasy je skutečnost, že vás mohou zbavit přírodních olejů, které chrání pokožku hlavy a vaše vlasy. Dále nechávají otevřenou kutikulu ( horní vrstva vlasu), čímž mohou vlasy poškodit a dokonce způsobit vyblednutí barvy. Sečteno a podtrženo? Sulfáty mohou zbavit vlasy vlhkosti, což je u vysoce porézních typů nežádoucí.

Abychom vám pomohli vytvořit domácí rutinu pro vaše vysoce porézní prameny, položili jsme pár otázek našemu hlavnímu školiteli pro KEVIN.MURPHY Nathanu Gormanovi o tom, jak dosáhnout požadovaného stylingu u velmi porézních, kudrnatých a krepatých vlasů.

Je kožní maz sprosté slovo? Potřebuji k jeho odstranění šampon?

Zdraví pokožky hlavy je více o regulaci mazu než o jeho úplném odstranění. Každá pokožka a vlasy má přirozeně horní ochranou vrstvu s kyselým ph, která se skládá z oleje, soli a vody. Tato vrstva tělo chrání a udržuje správnou rovnováhu hydratace, což vede k hladším a lesklejším vlasům. Produkty KEVIN.MURPHY jsou formulovány tak, aby pomohly vašemu tělu tyto přírodní oleje regulovat, nikoli je odstraňovat. Vaše vlasy tak budou zdravější a pokožka vyrovnaná. 

Nabízí KEVIN.MURPHY produkt, který obsahuje šampón a kondicionér v jednom?

Ano, RE.STORE je skutečným hrdinou pro mytí a zároveň vyživení vlasů. Jako součást řady REGENERACE vyvinul Kevin produkt RE.STORE pro jemné odstranění nečistot, přičemž pokožku hlavy a vlasy regeneruje a hydratuje. Kdybychom ho přirovnali k produktu v péči o pleť, jednalo by se o spíše krémový čistič pleti než-li gelový nebo pěnový. RE.STORE obsahuje proteiny zeleného hrášku a enzymy z papáji a ananasu, které pomáhají obnovit a vyživit suché, poškozené nebo krepaté vlasy. Jedná se o nepěnící čisticí a regenerační kúru, která poskytne jak skvělé vyčištění, tak zároveň hydrataci pro přirozenou rovnováhu pokožky hlavy.

Mohu používat šampón a kondicionér v jednom, pokud mám kožní problémy?

Důrazně doporučujeme začlenit do vaší koupelny produkty, které se konkrétně zaměřují na zdraví pokožky hlavy. Jelikož si Kevin poslední dobou všiml rostoucí potřeby péče o pokožku hlavy, vytvořil nový SCALP.SPA SCRUB a WASH. Tato řada obsahuje micelární vodu a výtažky z celeru, které jemně odstraňují nečistoty, aniž by pokožku a vlasy zbavily přírodních olejů.

Pokud hledáte produkty, které čistí pokožku hlavy a vlasy bez nadměrného vysušování, je řada SCALP.SPA perfektní volbou. Tuto řadu můžete používat jednou týdně, nebo dle potřeby. Rozhodně byste jí však měli zařadit mezi vaší pečující rutinu.

Jak se liší Co-Washing od běžného mytí vlasů?

Co-Washing se nijak výrazně neliší od běžného mytí. Podobně jako s šampónem naneste na mokré vlasy dostatečné množství RE.STORE. U vysoce porézních vlasů aplikujte RE.STORE od pokožky hlavy až ke konečkům. Masírujte krouživými pohyby a poté opláchněte teplou vodou, abyste odstranili mastnotu a zbytky produktu. Po opláchnutí “vymačkejte” ručníkem vodu z vlasů, tím zabráníte poškození a krepatění vlasů. Naneste požadovaný stylingový produkt KEVIN.MURPHY a nechte přirozeně uschnout.

Doporučujeme vyměnit RE.STORE za běžné mytí ( šampónem a kondicionérem) 1-2krát týdně. Nemělo by se však jednat o trvalou náhradu za váš obvyklý WASH a RINSE.

Jak často mám provádět Co-Washing a co je  „Co-Washing cyklus”?

U osob s vysoce porézními, zvlněnými, kudrnatými nebo krepatými vlasy, které mají tendenci být spíše sušší lze Co-Washing provádět pravidleně. Nikoli však jako trvalou náhradu za mytí šampońem a kondicionérem. Jak často obvykle záleží na vašem osobním typu vlasů a potřebách.

„Cyklus Co-Washing“ je stejně jedinečný jako vlasy každé osoby. Obvykle platí, že čím více jsou vlasy porézní a kudrnatější, tím více rostlinných másel, esterů a olejů potřebují.

Pokud uvažujete o přidání RE.STORE a SCALP.SPA do své rutiny je určitě vhodné promluvit si se svým KEVIN.MURPHY stylistou, který nejlíp ví, co vašim vlasům vyhovuje a poradí jak tyto produkty používat.