Jak chránit vlasy před sluncem?

Pokud existuje jedna věc, která se nám připomíná zas a znovu, je důležitost každodenního nošení ochrany s SPF. Ale pozor aplikace vašeho krému s ochranou proti slunečnímu záření by neměla končit u vlasové linie. I vaše pokožka hlavy ( i když se vám zdá, že je přeci zakrytá vlasy) a samotné vlasy jsou vystaveny riziku poškození UVA / UVB.

„Vlasy lze přirovnat k nádhernému ovoci, které je chráněné slupkou, stejně tak jako vlasová kutikula chrání vnitřek vlasu. Jakmile dojde k poškození vnějšku, vnitřek ztrácí svou dokonalost.“ říká Kate Reid, Design ředitelka pro COLOR.ME by KEVIN.MURPHY. 

 

Jaký nejvhodnější produkt s ochranou proti slunci si vybrat?

V KEVIN.MURPHY jsme vám zjednodušili výběr, jelikož všechny produkty KM obsahují UV filtry, které chrání vlasy před sluncem. 

šampóny KEVIN.MURPHY

 

Zvýšenou pozornost byste měli věnovat při nadměrném a dlouhodobém vystavování slunečnímu záření, které vlasy extrémně vysouší.

„Nebudete-li své vlasy chránit, vytratí se z nich síla, hydratace, ale i barva.“

Pro ty, kteří nemají vlasy ošetřené barvou to platí dvojnásob. Jak vysvětluje Kate: „Přírodní nebarvené vlasy se působením slunce, chlóru a soli stále rozpadají. Vnější kutikula se poškodí a vytvoří drsný, matný povrch na vašich vlasech, který pak neodráží světlo a ztrácí se lesk.

Proto nejen u moře, ale i u nás u jezera dopřejte svým vlasům a pokožce extra ochranu, zvláště pokud je vystavujete slunci po delší dobu. LEAVE-IN.REPAIR, STAYING.ALIVE nebo UN.TANGLED jsou lehké péče obsahující UV filtry, které posilují, chrání a vyživují vaše vlasy po celý den.

kondicioner UNTANGLEDBezoplachová péče leave-in repairregenerace staying alive

Barvené vlasy si také zaslouží extra péči.

Narušením kutikuly vlivem UVB ztrácí vlas schopnost zadržovat vodu a tím se zvyšuje jeho lámavost. Naopak UVA proniká do pokožky a snižuje tvorbu melanocytů ( buněk aktivně tvořících barvivo melanin) a tím může dojít k předčasnému šedivění. Sluneční záření způsobuje rozklad molekul barviva, které pak snadněji z vlasu unikají. Potřebujeme tedy kutikulu uzavřít a barvu v ní udržet. To dokážeme pomocí produktů s mírně kyselým pH. STAYING.ALIVE, s nízkým pH mezi 4,5 a 5,5, vlasy vyhlazuje, uzavírá, chrání a zároveň hojí a regeneruje pokožku hlavy. Extrakt z listů Hedera Helix (Ivy), přírodní zdroj vitaminu C, pomáhá vytvářet ochrannou bariéru proti ztrátě vlhkosti a podporuje lesk. Výsledkem jsou hladší, lesklejší vlasy a déle trvající barva. 

 

Další tipy a triky:

Když vašim vlasům dopřejete ještě větší ochranu ve formě stylového klobouku nebo módního šátku, můžete si být jisti, že jste udělali maximum.

U vody se snažte vlasy dlouhodobě nenamáčet.

Ideálně se v létě vyhněte dalším mechanickým zásahům do vlasů – fénování, žehlení, kulmování nebo jakékoliv chemické tvarování. Při rozčesávání používejte hřeben s širokými mezerami ( TEXTURE.COMB) a pro extra ochranu před česáním ještě nastříkejte UN.TANGLED.

hřeben texture comb

Pokud si barvíte vlasy, dejte přednost světlejším odstínům. Sunkissed look se stal hitem poslední doby a vy zároveň budete mít pocit, že vám vaše barva nebledne.

Nyní můžete vyrazit ven a zodpovědně si užívat sluníčka!

Prozkoumejte naše NOVINKY!